Najbardziej luksusowe marki świata

Zapytaj znajomego co by kupił, gdyby miał większy rachunek bankowy i mógł stworzyć listę, która zawiera limitowaną edycję samochodu sportowego, podróż dookoła świata lub dom za miliony z prywatną plażą.
Listę ekskluzywnych i pożądanych towarów otwiera Gucci, jest to top listy miłośników luksusowej marki. To według badania przeprowadzonego w trybie online pod koniec zeszłego roku przez The Nielsen Company, firme zajmującą się badaniem rynku. Zwróciła się do 25.000 klientów w 48 krajach na świecie, które luksusowe marki by kupowali, gdyby pieniądze nie były żadnym problemem. Poza Gucci, Chanel większość respondentów wskazała, Calvin Klein, Louis Vuitton i Christian Dior.
„Gucciemu udało się stworzyć modne i bardzo komercyjne produkty”, mówi Michael Maćko, dyrektor mody w Saks Fifth Avenue. „Ten czerwony i zielony pasek to jednee z najbardziej znanych luksusowych marek, jakie kiedykolwiek stworzono, a ludzie chcą móc nosić chociaż jej część.”
Gucci powstało jako firma wyrobów skórzanych, Gucci jest najbardziej znany ze swojej torebki logo-ed. Kiedy firma otworzyła nowy sklep o wielkości 46.000 stóp kwadratowych to był to największy sklep grupy. Mają jednak jeszcze 233 sklepy na całym świecie.
Zamówienie na każdą kieszeń
Calvin Klein i Chanel są zależne jeden od drugiego. Chanel, słynie z „małej czarnej”, garnitur i tweed pikowana torebka, została założona przez Coco Chanel w 1909 roku i jest obecnie projektowane przez Karla Lagerfelda. Pozostaje wciąż modne
Calvin Klein podniósł globalną sprzedaż detaliczną do 4,5 miliarda dolarów w 2006 r. – to wzrost o 50% od Phillips Van Heusen nabyła firmę w 2003 roku. Udało się osiągnąc takie przychody dzięki trzem markom: Calvin Klein Collection (projektant odzieży i akcesoriów), ck Calvin Klein, (inne ubrania i akcesoria) oraz Calvin Klein (lepsza odzież i dodatki). Topowy wygląd na wiosnę to wąskie spodnie dla mężczyzn i wysoki stan oraz biały żakiet ze spódnicą dla kobiet. Generalnie jak widać, przeprowadzone badania wykazują niezbicie że ludzie pragną luksusowych marek.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.


Sonda

Ulubione miejsce zakupów?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Najnowsze komentarze
Market czy sklepik?