Rodzaje ubiorów

30Wyznacznikami elegancji w ubiorze jest umiar i prostota. Niezbyt ekstrawagancki styl, smak, wygoda oraz indywidualizm, który wynika z usposobienia. Zbytnia przesadność może ośmieszyć.

Estetyka w ubiorze jest podstawą. Czystość, świeżość to najważniejsza rzecz. Również dodatki do ubrań grają ważną rolę, przede wszystkim powinny ze sobą dobrze współgrać.

Ubiór zawsze powinien być odpowiedni do danej sytuacji i okoliczności, ale także do wieku. Pora dnia czy roku także ma wpływ na zewnętrzny wygląd.

Jest kilka rodzajów ubiorów. Jednym z nich jest strój nieformalny, który zwykle jest swobodny, luźny i wygodny. Wyróżnić można business dress, business casual, który jest połączeniem wygody i swobody zachowujący dobry wizerunek firmy. Doskonale sprawdzi się na spotkaniu z szefem w bądź podróży służbowej. Strój casual’owy- weekendowy, który można nosić na imprezie firmowej czy przyjęciu w domu.

Innym rodzajem jest strój koktajlowy, który leży między formalnym a nieformalnym strojem.

Wieczorowy czy wizytowy strój określany jest jako rodzaj stroju formalnego, który zakłada się na szczególne uroczystości.

Comments are closed.


Sonda

Ulubione miejsce zakupów?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Najnowsze komentarze
Market czy sklepik?