Prestiżowe samochody

Jak wspominałem w poprzednich artykułach wyznacznikiem prestiżu często jest auto. W tym artykule zajmiemy się rozważaniami jakie auta cenimy najbardziej no i za co.

Przeprowadzone badania opinii publicznej mówią że największym zaufaniem cieszą się samochody wyprodukowane u naszych zachodnich sąsiadów. Najczęściej chodzi o marki luksusowe, no a już zupełnym liderem jest Mercedes. Mercedesa za najlepszą markę samochodową uznało 51% respondentów.  Na kolejnych miejscach znalazły się aut marek BMW, Jaguar, Audi i Porsche, Chrysler, Lexus i Saab. Do aut, którymi nie wstyd jeździć zaliczyć należy także Opla, Nissana, Mitsubishi, Hondę i Toyotę.

Głownym argumentem, który sprawił że marki te znalazły się wysoko jest to że sąpotocznie uważane za mało awaryjne i bezpieczne. Oczywiście oprócz grupy aut uważanych za dobre są i takie, które uznaje się za gorsze i klasy średniej. Do tego grona zlaiczymy samochody takich marek jak Fiaty, Daewoo, Kia, Skoda, Hyundai i Ford. Nie jest to tak że są to złe aut, bo oczywiście i tutaj znajdziemy samochody dobre. To są rozważania dotyczące tylko postrzegania marki i prestiżu. No i samochody, które znajdują się w drugiej wymienionej grupie przegrywają tą klasyfikację zdecydowanie z autami z grupy pierwszej. Dlatego jeżeli zależy nam na tym żeby nasze auto było postrzegane jako samochód luksusowy, markowy i prestiżowy to powinniśmy się zastanowić nad zakupem samochodów z pierwszej grupy. Prestiż jest również różnie postrzegany na różnych kontynentach.

Dla Europejczyka ważny będzie samochód i za wszelką cenę będzie dążył do posiadania takiego auta żeby mu to gwarantowało. Amerykanie kupują samochody żeby były jak najbardziej praktyczne, jednak w przypadku różnic w cenie benzyny i zarobków, generalnie dla mieszkańca USA spalanie nie ma znaczenia. Stąd też tam trudno zauważyć samochody małolitrażowe z oszczędnymi silnikami, jakie są bardzo popularne wśród Europejczyków.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.


Sonda

Ulubione miejsce zakupów?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Najnowsze komentarze
Market czy sklepik?