Praca reportera

Reporter powinien doskonale radzić sobie z pisaniem na wszelkie tematy oraz powinien dokładnie wiedzieć czy jest to temat ciekawy oraz wart uwagi. Kiedy możemy sobie pozwolić na znalezienie tematu, który będzie umożliwiał znalezienie tego co jest ciekawe dla czytelnika.

Jeśli czytelnicy nie będą dokładnie wiedzieli czy jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do pisania to nie powinniśmy się przejmować tym, co może nam grozić jeśli będziemy wiedzieli czy jest to temat dobry czy nie. Aby tego się dowiedzieć należy po prostu z tematem się zapoznać, a resztę zrobi już za nas nasz dziennikarski talent. Nie powinniśmy pozwalać sobie jednak na bardzo daleko posuwające się wnioski, ponieważ powinniśmy temat traktować oczywiście osobiście, ale nie jest to warunek konieczny. Jeśli będziemy mogli sobie pozwolić na całkiem sporą dowolność, to nie będziemy mogli powiedzieć, że temat traktujemy rzetelnie. Dlatego dziennikarz powinien pisać tak, by nie wiedzieć czy jest to opinia czy na przykład czyste fakty.

Oczywiście jednak najlepiej aby postarał się o znalezienie idealnej równowagi pomiędzy tymi dwoma założeniami. Jeśli uda się to osiągnąć, to nie powinniśmy się przejmować, ponieważ jest to bardzo przyjemne, kiedy możemy wyrazić w sposób bardzo osobisty to, co inni muszą pisać tak jak im każą. Jeśli będziemy mogli sobie pozwolić na znalezienie takiej właśnie równowagi, to nie powinniśmy narzekać na tworzenie się w naszym tekście wielu naszych osobistych myśli. Nie jest to dozwolone w wielu gazetach, ale jeśli jakaś już to dopuszcza, to nie powinniśmy sobie radzić z tym bardzo łatwo, ponieważ jest to istotny fakt, czy możemy sobie poradzić ze zrobieniem czegoś dla siebie. Jeśli nie będziemy mogli tworzyć tekstów, które będą całe nasiąknięte naszymi osobistymi przemyśleniami, to nie będziemy mogli także pozwolić sobie na znalezienie kompromisu pomiędzy dodawaniem naszych osobistych pomysłów do tekstu, a tym, by nie wyglądał on na osobistą opinię. Gazeta ma przede wszystkim informować, a nie wyrażać opinie ludzi w niej piszących. Aby jednak pozwolić sobie na tworzenie opinii, powinniśmy jak najszybciej stać się felietonistą

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.


Sonda

Ulubione miejsce zakupów?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Najnowsze komentarze
Market czy sklepik?