Podwaliny prestiżu

Badanie psychologiczne udowadniają, że bardzo wiele osób prestiż w społeczeństwie uważa za najważniejszą rzecz. Doprowadzenie do takiej sytuacji żeby sąsiad nam czegoś zazdrościł, lub żeby kolegą można się było czymś pochwalić.

Tutaj idealnie pasuje reklama jednej ze znanych firm produkujących telewizory, nie wiem czy pamiętacie. Jest tak scenka że facet wynosi opakowanie po telewizorze i wystawia na śmietniku, podchodzi jego sąsiad zabiera karton i ustawia na swoim śmietniku. Często to właśnie tak wygląda w codziennym życiu. Właśnie na takich zachowaniach bazują najczęściej producenci, miej więcej i droższe rzeczy od innych a będziesz lepszy. Zresztą łatwo to zauważyć po samochodzie, jakim jeździmy, zupełnie inaczej czujemy się prowadząc auto nowe i drogie niż jadąc starym rozsypującym się gruchotem. Tą zależność spokojnie możemy odnieść do każdej dziedziny życia. Kolejnym wyznacznikiem prestiżu i bogactw jest dom lub apartament z penthousem w najbardziej ekskluzywnej dzielnicy miasta.

Oczywiście im dom jest większy i posiadłość bardziej okazała tym lepiej dla naszego ego. Jednak domu nie możemy ze sobą zabrać a samochód jak najbardziej. Dlatego dobre auto jest tym co najczęściej zwraca uwagę. Zazwyczaj również za dobrą marką idzie dobra lub bardzo dobra jakość wykonania. Samochody takie zazwyczaj są bardziej bezpieczne jak i bez awaryjne. Bycie właścicielem auta luksusowego niesie za sobą pewne konsekwencje. Podstawowa i spędzająca sen z powiek właścicieli jest możliwość kradzieży cacka wartego kilkaset tysięcy złotych. Oczywiście takie samochody są ubezpieczone, jednak zawsze niesie to ze sobą pewne ryzyko. Drogie auto ma również taką wadę że zwraca swoją uwagę wszelkiej maści gangsterów, którzy mogą taką osobę śledzić i próbować wykorzystać nasz majątek w niecnych celach, okraść dom lub ukraść samochód. No i prestiż kosztuje, utrzymanie takiego auto ta zazwyczaj kolosalne pieniądze dla zwykłego zjadacza chleba. Samo ubezpieczenia AC może swoją składką powalić zwykłych ludzi na ziemię.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.


Sonda

Ulubione miejsce zakupów?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Najnowsze komentarze
Market czy sklepik?