miększy od diamentu

Jak tradycja długa i szeroka od dawna pierścionki zaręczynowe i obrączki funkcjonują w naszej kulturze. Co prawda nie jest tylko ważna tradycja, ale także funkcja ozdobna tego typu biżuterii. Pierścionki w ogóle są bardzo poszukiwaną ozdobą przez każdą kobietę, jest to biżuteria wykonana z metali szlachetnych, na przykład złoto żółte lub białe czy srebro nie mówiąc już o jeszcze droższych metalach, takich jak tytan, jednak takie są na kieszeń niewielu. W ostatnich latach złoto białe jest zdecydowanie modniejsze od żółtego. Diamenty są wieczne i do tego legendarna jest twardość diamentu.

Pierścionek zaręczynowy jest szczególnym przypadkiem biżuterii, ponieważ wręczany jest w szczególnych okolicznościach, to znaczy wtedy kiedy narzeczony prosi swoją ukochaną o rękę.

beryl kamień jest miększy od diamentu

W Polsce nosi się pierścionek zaręczynowy na serdecznym palcu lewej ręki, inaczej niż obrączka, legendarna twardość diamentu potrafi ciąć szkło. Tradycyjnie pierścionek zaręczynowy jest ze złota z kamieniem szlachetnym, którym może być diament, brylant a w tańszej wersji są to cyrkonie. Staropolska tradycja nakazywała oczko diamentowe, który to kamień miał gwarantować, że związek będzie trwały. Natomiast perłowe oczko miało przysporzyć nieszczęścia i cierpienia w małżeństwie. Oczywiście są popularne materiały, na przykład beryl kamień jest miększy od diamentu.

Comments are closed.


Sonda

Ulubione miejsce zakupów?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Najnowsze komentarze
Market czy sklepik?