miększy od diamentu

Jak tradycja długa i szeroka od dawna pierścionki zaręczynowe i obrączki funkcjonują w naszej kulturze. Co prawda nie jest tylko ważna tradycja, ale także funkcja ozdobna tego typu biżuterii. Pierścionki w ogóle są bardzo poszukiwaną ozdobą przez każdą kobietę, jest to biżuteria wykonana z metali szlachetnych, na przykład złoto żółte lub białe czy srebro nie mówiąc już o jeszcze droższych metalach, takich jak tytan, jednak takie są na kieszeń niewielu. W ostatnich latach złoto białe jest zdecydowanie modniejsze od żółtego. Diamenty są wieczne i do tego legendarna jest twardość diamentu.

Pierścionek zaręczynowy jest szczególnym przypadkiem biżuterii, ponieważ wręczany jest w szczególnych okolicznościach, to znaczy wtedy kiedy narzeczony prosi swoją ukochaną o rękę.

beryl kamień jest miększy od diamentu

W Polsce nosi się pierścionek zaręczynowy na serdecznym palcu lewej ręki, inaczej niż obrączka, legendarna twardość diamentu potrafi ciąć szkło. Tradycyjnie pierścionek zaręczynowy jest ze złota z kamieniem szlachetnym, którym może być diament, brylant a w tańszej wersji są to cyrkonie. Staropolska tradycja nakazywała oczko diamentowe, który to kamień miał gwarantować, że związek będzie trwały. Natomiast perłowe oczko miało przysporzyć nieszczęścia i cierpienia w małżeństwie. Oczywiście są popularne materiały, na przykład beryl kamień jest miększy od diamentu.

Comments are closed.


Sonda

Ulubione miejsce zakupów?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Najnowsze komentarze
Market czy sklepik?
    Bez dwóch zdań buty Nike Air Max są megapopularne, no ale zastanawialiście się dlaczego? Odpowiedź jest tutaj.