Drogie marki

Generalnie rzeczy zarówno te małe jak i te całkiem pokaźnych rozmiarów możemy podzielić na dwie grupy, oczywiście w dużym uproszczeniu. Pierwsza grupa to produkty tanie, o niezbyt dużej renomie i zazwyczaj całkiem kiepskiej lub średniej jakości.

Grupa druga to towary ekskluzywne, dostępne dla niektórych lub nawet teoretycznie dostępne dla każdego jednak za drogie. Przykładem mogą być drogie cygara, whisky czy wina. Teoretycznie wino za 10.000 zł może sobie kupić wiele osób, w praktyce jednak chyba to byłby problem dla większości osób. Towary tańsze zazwyczaj oprócz tego że mają niską markę to również są słabszej jakości. Generalnie jeżeli kupujemy coś firmowego to oczekujemy od tej firmy, że skoro ich produkt jest taki drogi to powinniśmy w zamian otrzymać całkiem dobrą jakość. To samo tyczy się elefonów jak i samochodów. Oczywiście na telefon za 2-3 tysiące, który można uznać za dobry może sobie pozwolić wiele osób ale już a telefon za 30.000 zł zbyt wiele osób sobie pozwolić nie może i to właśnie jest towar prestiżowy i luksusowy. Podobnie jeżeli chodzi o samochody. Szanujący się biznesmen nie może jeździć tanim samochodem, gdyż jego postrzeganie przez kontrahentów na tym ucierpi. Zresztą pomyślmy sami, czy zainwestowalibyśmy pieniądze w firmę, której prezes przyjeżdża na spotkanie Fiatem Punto.

Samochody uznawane za drogie, przeważnie potwierdzają swoją cenę rewelacyjną jakością jak i również zapierającym dech w piersiach przeciętnemu człowiekowi wykończeniem. Dla osób, które z luksusem są obeznane nie jest to oczywiście niczym nowym ale jednak większość osób bardzo by chciała mieć takie rzeczy. Kolejnym wyznacznikiem luksusu i dobrej marki są drogie perfumy jak i również biżuteria. Najdroższy pierścionek świata kosztuje 8,5 miliona dolarów. Jest to kwota można rzecz kosmiczna jak za coco tak łatwo zgubić. Dlatego multimilionerzy naszego świata budując swój prestiż starają się mieć najdroższego, najlepszego lub największego. Jak przykładowo jacht Romana Abramowicza.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.


Sonda

Ulubione miejsce zakupów?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Najnowsze komentarze
Market czy sklepik?